Błękitna Medycyna w Ruchu

Błękitna Medycyna w Ruchu” – Forma terapeutyczno – relaksacyjna z poruszającą muzyką na żywo oraz ruchem – tańcem, który wychodzi z impulsu, przepływu energii, zmysłów odkrywa, otwiera, inspiruje, kontaktuje, doświadcza i zabiera w znane i nieznane rejony.

Warsztat rozpoczyna się specjalnie skomponowanym tekstem i muzyką powoli wprowadzając uczestników w kontakt z dźwiękiem, przestrzenią, ciałem jako medium i samym sobą. 

Jest wyjątkową fuzją performancu z możliwością doświadczenia osobistego procesu wynikającego z pracy z ciałem uczestnika. Jest to okazja do tego by przeżyć głęboki uzdrawiający ,osobisty proces. Dzięki wykorzystaniu elementów różnych technik somatycznych (tańca intuicyjnego, contact im. itp.) oraz improwizacji i pracy z głosem budujemy lepszy kontakt z samym sobą oraz uczymy się wchodzenia w kontakt z drugim człowiekiem.

Dodatkowo całość spotkania prowadzona jest w oparciu o 4 żywioły, do których dostosowane są odpowiednie ćwiczenia wzmagające doświadczenie 4 różnych jakości w ciele, a głównym celem warsztatu jest harmonizacja ciała na różnych poziomach.

Podsumowując, na warsztacie Błękitnej Medycyny doświadczysz:

– pracy z oddechem, ciałem i głosem – podróży do swojego wnętrza.

– dostrojenia swojego ciała z żywiołami

– relaksu w kąpieli muzycznej

Każda cząsteczka we Wszechświecie to drgania, wszystko wibruje, kręci się i jest w nieustannym ruchu. Tak samo My, nasze ciała są w tym ruchu i działają na pewnych częstotliwościach. Dlatego jeżeli chcemy czuć się lepiej, chcemy mieć moc sprawczą i twórczą na tym świecie to potrzebujemy się dostroić do pewnej częstotliwości.

*Jak czujesz się w swoim ciele ?

*Jak funkcjonujesz ?

*Czy czujesz swoje ciało ?

*Czy dajesz mu uwagę ?

Aktywność fizyczna dla Twojego ciała jest podarunkiem od Siebie dla Siebie. Kiedy się ruszasz, kiedy się zmęczysz, uruchamiasz swoje mięśnie, ścięgna, powięzi, masujesz się od wewnątrz, krew się oczyszcza, organizm dotlenia, głowa odpoczywa, a TY jesteś bardziej szczęśliwy/a. Dając Sobie uwagę, czas, świadome oddychanie, działanie i relaks w ruchu robisz dla SIEBIE największy prezent. Ciało jest Tobie wdzięczne, wtedy usuwa toksyny i ogniska zapalne, daje Ci większą wydajność i odporność. Zaczyna wytwarzać wtedy hormony serotoninę, endorfiny, a Tobie wrasta pewność Siebie i odczuwasz szczęście.

Poprzez wibracje z instrumentów docierasz głębiej, poruszasz swoje komórki i kodujesz je na nowo dostarczając nowych pozytywnych informacji. Dzwięki o dobrej częstotliwości dla ciała wpływają subtelnie na spokój w nim i dają poczucie bezpieczeństwa, rozbijają ciężkość, toksyny, a nawet traumy.

Są w Nas warstwy odczuwania, które nie polegają na myśleniu, jeśli pozwolisz Sobie na wejście do tego świata odkryjesz coś zupełnie nowego w byciu.

Kilka słów o instrumentach wykorzystywanych w „Błękitnej Medycynie”

(gongi, misy tybetańskie, hung drum, bębny szamańskie, naturalne grzechotki, dzwonki koshi i inne)

Brzmienia tych archetypicznych instrumentów transformują relaksując ciało i korzystnie wpływają na psychofizykę człowieka.

Wibracje dzwięków z tych instrumentów dają odprężenie, wyciszają, uwalniają blokady energetyczne, rozpuszczają napięcia, oczyszczają głęboko komórki przywracając w ciele harmonię i spokój.

Wnoszą jeszcze wiele innych pozytywnych efektów do Naszego ciała i umysłu, nie sposób tego opisać słowami  Dodatkowo będę używać głosu jako medium. Ludzki głos ma ogromną Moc, ponieważ niesie w sobie energię Serca. Dzwięk jest podstawą wszystkiego, co istnieje, dlatego to najbardziej precyzyjna i najgłębiej sięgająca technika uzdrawiania oraz zmian wzorców tworzących Nasze ciała i umysły.

” W starożytności powiadano, że człowiek poprzez muzykę zbliża się do tego co boskie.”

Warsztat skierowany jest zarówno do osób posiadających wcześniejszy kontakt z technikami pracy z ciałem i tych, którzy zaczynają swoją przygodę z rozwijaniem świadomości ciała.